• Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! - 01  Bir kız arkadaş edinmesini vasiyet eden babasının bu son dileğini yerine getirmek için yeni bir okula başlayan Shougo'nun, doğumda ayrıldığı kız kardeşi de bu okuldadır. Kız kardeşi, Shougo'ya yakınlaşır fakat Shougo okuldaki kızların gözdesi olmuştur. İki kardeş "münasip" şekilde bir araya gelirken Shougo kendine göre bir sevgili bulabilecek midir?

  Gerçekten az geldiği için, nedense bunlara bir türlü doyamadığımız için bir harem serisi daha. Yetmezmiş gibi ensest ve lolicon unsurlar da kendilerinden menkul. Etek altına aniden karanlık bir gölge indiren ve banyodaki aynaya manasız bir ışıklandırma çakarak sansürcülük yapan çizimler, Shougo'nunki gibi bir hayat düşleyenlerin ağızlarını silmek için mevcutlar sanırım.

  "Al şu anahtarı, kendi evin olsun. Bir de kız bul ki rahat rahat sevişesin" diyen bir anne ve kendilerini onun kollarına atmak için hazırda bekleyen kızlar sayesinde konacağı çiçeğe karar verirken belli ki çok zorlanacak Shougo'nun aksine ben bu serinin adını unuturken hiçbir şekilde zorlanmayacağım.

  6 Görüş:

  1. oreimo gibi değilmi? ama onda kızkardeş gizli otaku, abi ise siscondu -_- resmen popüler oldu ensestler. yosuga no sorayı hatırlıyomusun? çocuk herbölüm bi kızla yattı en sondada kardeşiyle pişirdi işi :D vay pislik! demiştim :D

   YanıtlaSil
  2. Dediğin iki seriye de tahammül edememiştim ilk bölümlerden sonra, bunu da aynı şekilde sildim gitti. Gerçi buradaki eleman ona yazan kızın aslında kardeşi olduğunu henüz bilmiyor.

   YanıtlaSil
  3. anime klişelerinden biri gerçekleşir muhtemelen -_- ya oğlan kızın kardeşi olduğunu öğrenir ama aşkından vazgeçemez, yada böyle işi pişirirler felan ondan sonra biri çıkar "NOLAMAZ SİZ KARDEŞTİNİZ! NASIL YAPARSINIZ!" der bişekilde gider yani :D

   YanıtlaSil
  4. Oreimo'yu da bunlara benzetmişsiniz ama bunlarla uzaktan yakından ilgisi yok. Başlarda bunlar gibi görünebilir ama tamamen farklı bir türde ve sisconluk falan da yok içinde. Sadece abi kardeş ilişkileri üzerine kurulu bir seri.

   YanıtlaSil
  5. Aynen oreimoyu bende izledim fakat siscon fln alakası yok sadece kardeşlerin birbirleriyle ilişkisini konu edinmiş
   Harbi bu ara kız kardeş olayı amma abartıldı hatta daha 1ay önce başka bir seri daha duyurulmuştu

   YanıtlaSil
  6. kissxsis gibi bi ecchi yapsalar.. :D kopar gider.. nerdee bunlarda o yetenek :S

   YanıtlaSil

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi