• Kış Sezonundan Beklentiler


  Serilerle ilgili sezon rehberine ve fragman linklerine buradan ulaşabilirsiniz.  4 Görüş:

  1. Bu sezon sadece çerezlik olsa bile bir sürü seri izleyeceğim ama hangilerini tamamlarım bilinmez. Yine de Love Live! School Idol Project'den beklenilerim büyük.

   YanıtlaSil
  2. tabibitosan8.12.2012 18:35

   Afişteki karakteri Nanba Mutta'ya benzettiğim için Ishida to Asakura ilgimi çekti biraz. Bunun dışında Chihayafuru 2 var. Geri kalanlarıyla ilgili bir beklentim yok, hemen hemen hepsi de liseli kızlarla dolu.

   YanıtlaSil
  3. Beklediğim tek şey ilk sezonunu çok beğendiğim Boku wa Tmodachi ga Sukunai Next.Zaten bu sezon animelerinden fazla birşey beklememek lazım.

   YanıtlaSil
  4. Kotoura-san ve Senyuu kesinleşmiş takip edeceğim serilerden. Geri kalanı duruma göre değişir. Ve Kotoura-san gibi bir seriye 3 oy gelmiş ya ne diyim... Yüksek oy alanlarda, sırf büyük göğüslerden ve anlamsız popülariteyle ilk sıralara gelmiş.

   YanıtlaSil

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi