• Sonbahar Sezonundan Beklentiler


  Serilerle ilgili sezon rehberine ve fragman linklerine buradan ulaşabilirsiniz.
  4 Görüş:

  1. Çoğu kişinin pek umrundaolmasa da Little Busters'i büyük bir merakla bekliyorum.Key yapımı olduğu için dram olacak gibi...Hele bir de Clannad kadar iyiyse tadından yenmez.

   YanıtlaSil
  2. K yı ve Zetsuen no Tempest den beklentiliyim bence K daha çok durarara! benzeri özgün bir seri olacak gibi diğeri ise hafif trajedi-aksiyon benzeri birşey olacağına eminim fakat yinede ümitliyim

   YanıtlaSil
  3. Mini oyaji diye bir seri var ekimde başlayacak. Merağa gark ediyor beni.

   YanıtlaSil
  4. romance bakımından mangasından yola çıkarak suki-tte ii na yo güzel olacak. tonari no kaibutsu-kunda iyi olacağa benziyor.

   bekleyişte olduğum, hakkında tanıtımları dışında hiçbir şey bilmediğim;
   k, litchi de hikari club ve psycho pass var.

   heyecanla beklediğim robotics;notes var.

   ve uzun zamandan beri çıkan ortalamanın altındaki ecchileri to love ru kapatacak sonunda :)

   YanıtlaSil

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi