• Asura Cryin' - 2

  The Destruction Set for the Future


  Annesinden gelen mesajla uyanan Tomo yatakta pek de zannettiği kadar yalnız değildir. Kurosaki isimli femme fatale hatun dün akşamdan sonra Tomo ile aynı yatakta uyumuştur. Durumun paniğiyle dört dönen Tomo olayın abesliği karşısında yataktan düşmekte bulur çareyi. "Bu dünya daha önce bir kez yok oldu" diyen Kurosaki sözlerle yetinmez memişlerini Tomo'ya altın tepside sunar. Serinin ecchi rotası da böylece bellenmiş olur.

  Ev sahibiyle görüşmesi için annesinden gelen mesajı dikkate alan Tomo yola koyulur. Ev sahibi olan amca kafayı spirallerle bozmuştur. Dünyanın tek bir çizgiden değil spirallerden oluştuğunu söyleyen amcacık zamanın da bir döngü olduğundan bahseder. Tomo çok çaktırmasa da bunlarla hiç oralı bile olmaz ama dönüş yolunda rastladığı Takatsuki'yi kovalamaktan da kendini alamaz. Nihayetinde düşer ve kafasını incitir. Pansuman sırasında Takatsuki kendisinin bir iblis olduğundan, Asura Machina'nın ise şeytan olduğundan bahseder ama Tomo bu esnada Takatsuki'nin balkonunu rontlamaktadır. Bu esnada kapıdan içeri giren Takatsuki'nin babası "lan?! benim kızım lan?! lan!" şeklinde asabileşir ama Takatsuki "indir o eli" ayarını bekletmeden pedere yapıştırır.

  Takatsuki için Leydi Kanade ismini kullanan babasının fedaisi bizim Tomo'yu sorguya çeker. "Nedir beklentisi kızdan. Ne hissetmektedir." Bunları öğrenmek isteyen babanın yerine fedai soruları sorar ve Tomo'ya bir hediye verir. Tabii bu hediye Takatsuki içindir. Ama cepten ne çıkacağı endişesi Tomo'yu tipten tipe sokar.

  Okula döndüğündeyse Tomo'nun ismi anons edilir ve Öğrenci Birliği'ne gelmesi istenir. Tomo adımını attığında karşısında beyazlar içindeki antini görür. Saeki Reishirou ismindeki bu dallama aslında Kutsal Muhafızlar'ın lideridir ve Tomo'yu da birliğe almak istemektedir. Fakat niyeti fena olan bu tipitip kaçmak isteyen Tomo'ya zor kullanır. Tomo'nun imdadına yine Takatsuki yetişir. Kapışma başlar.

  Serinin gidişatı çok fena ecchiye kayacak gibi görünüyor. Elfen Lied gibi gore olsaydı belki beklentilerim olabilirdi ama şimdiki görüntü 3-4 bölüm sonra bırakacağım yönünde. Hadi hayırlısı.

  0 Görüş:

  Yorum Gönder

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi