• Juusen Battle Monsuno


  Juusen Battle Monsuno

  Chase Suno ile arkadaşları Jinja ve Bren, Chase'in babası Jeredy Suno'yu aramaktalardır. Fakat çok geçmeden babalarının laboratuvarındaki Monsuno adındaki organizmayla karşı karşıya gelirler. Babasının yaptığı işten yana olan Chase, S.T.O.R.M.'un Monsuno'ya erişmesine izin vermez ve oradan kaçar.

  Üç arkadaş artık askeri bir örgüt olan S.T.O.R.M.'dan kaçmakta ve bir yandan da Chase'in babasını aramaktalardır. Fakat Chase'i ve grubun Monsuno'sunu takip eden başka bir örgüt daha vardır.

  Yönetmen: Okumura Yoshiaki

  Fragman

  1 Görüş:

  1. Bundan yeni bir pokemon çıkar ama PV spoiler manyağı yaptı beni. İlk 15 bölümü izlemesem yeter herhalde. :D

   YanıtlaSil

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi