• Blade  Marvel Comics eseri BLADE'den uyarlanacak anime Iron Man, Wolverine ve X-Man'in ardından Marvel ve Madhouse'un dördüncü ve son projeleri. Diğer üç animedeki gibi Blade de bir şekilde kendini Asya'da bulacaktır.

  Fragman


  2. Fragman

  3 Görüş:

  1. yaz sezonunda beklentimin olduğu bir anime yok, No.6'yı izleyeceğim umarım iyi çıkar, appleseed'in animasyonu iyi çıkarsa sürprizi yapabilir.

   Marvel-Madhouse animeleri için bence en iyisi ingilizce dublajını beklemek çünkü xmen'de seslendirme berbattı.

   YanıtlaSil
  2. Diğer üç anime de felaket-rezalet-berbat derecelerinde geziniyordu. Bundan da cacık olmaz bence.

   Production I.G.'nin Usagi Drop diye bir animesi var, onun dışında bir Baka To Test, bir de senin dediğin No.6. Başka da anime yok gibi :)

   YanıtlaSil
  3. ok onlara da bir bakacağım.

   Marvel-Madhouse animeleri sanki sadece amerikan marketi için yapılmış,amerikada DVD'ler çıkınca kesin çok satarlar fanboylar yüzünden.

   YanıtlaSil

   

  Neden?

  Küçükken gazetelerin verdiği "noktaları birleştir" oyununu çözerdik, hatırlar mısınız? Noktaları birleştirdiğimizde bir hayvanın veya nesnenin şekli ortaya çıkardı. Edebiyatta bu noktalar darmadağındır. Okur bu noktaları istediği gibi birleştirir, yeni şekiller meydana getirip istediğini elde edebilir. Buna "özgür algı" diyorum. Sinemada ise bu noktalar zaten yönetmen tarafından birleştirilip içi de boyanmış bir şekilde önünüze sunulur. Siz perdede bir insan gördüğünüzde bu insanın gerçekten var olduğunu ve oyunculuk yaptığını bilirsiniz. Dolayısıyla beyniniz anlatılan konuyu bu insanın üzerinden yorumlamaya güdülenir ve anlatılanlar hangi türde (korku/fantastik/drama/komedi vb.) olursa olsun sizin aklınız senaryo aşamasında yazılan metni (edebiyat) yönetmenin anlatımında idrak etmeye yönelir. Buna da "tarifeli algı" diyorum.

  Animasyonda ise bu noktalar birleştirilmiş olmalarına rağmen içleri bomboştur. Meydana getirilmiş şeklin neyi sembolize edeceğine karar vermek sizin seçiminizdedir. Bir insanı izlerken onun yaşayan bir varlık, oyunculuk yapan bir aktör olmadığının bilincindesinizdir. Gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığını bilir, hepsinin bir çizerin elinden ekrana yansıdığının farkında olarak izlemeye devam edersiniz. Bu anlatım tekniği de anlatılan konuyla yakınlaşmanızı kolaylaştırır. Edebiyat kadar özgür olmasa da izleyiciyi sinemadan çok daha serbest bırakmakta ve hikayeyi ön plana çıkarmayı başarmaktadır. Buna henüz bir isim bulamadım, zaten bu yüzden izliyorum.

  Followers

  Sugoi